Drugie Eliminacje do MP czyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-Do Juniorów i Juniorów Młodszych

Archiwum » 2018 » Drugie Eliminacje do MP czyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-Do Juniorów i Juniorów Młodszych

W dniu 28 Kwietnia 2018 r., zawodnicy wszystkich klubów taekwon-do ze śląska i małopolski wystartowali w gminie Świerklany a gospodarzem mistrzostw był klub RCSW Fihter. Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie zważywszy, że od wczesnych godzin porannych do rywalizacji przystąpiło aż pięć grup wiekowych. Dobrze przygotowane Dojang, ładny wystrój plus sprawna organizacja o którą zadbali licznie przybyli sędziowie z naszego makroregionu zapadnie w pamięci zawodnikom, trenerom i kibicom.Do rywalizacji w konkurencjach sportowych taekwon-do przystapiły następujące grupy wiekowe: skrzaci, kadeci, młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy. Zawodnicy Dragona po raz kolejny wygrali klasyfikację medalową w grupie wiekowej juniorów młodszych oraz zajęli trzecią pozycję w makroregionie w grupie wiekowej młodzik.

 

 

Wyniki medalowe naszych zawodniczek i zawodników z bielskiej sekcji Dragona to 5 złotych medali, 5 srebrnych i 7 brązowych. Dwójka naszych zawodników może się ponadto poszczycić tytułem "najlepszego zawodnika" mistrzostw makroregionu. Tytuł "najlepszej zawodniczki" w grupie wiekowej juniorek młodszych zdobyła Alicja Slian oraz tytuł "najlepszego zawodnika" w grupie wiekowej młodzik otrzymał Mateusz Slian. Wszyscy medaliści otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz ciekawe gadżety związane z tematyką sportową! 

Ponieważ były to ostatnie zawody w tym sezonie dla grupy wiekowej młodzików, kadetów i skrzatów w makroregionie, jest to również czas podsumowań dla naszych zawodników. Wśród młodzików należy wyróżnić Mateusza Sliana, który jest niewątpliwie liderem w konkurencji układów formalnych powyżej 6 kup. Dorobek medalowy Mateusza w tym sezonie w zawodach makroregionu śląskiego to: 2 złote medale, 1 srebrny i 2 brązowe medale. W grupie wiekowej skrzatów/kadetek największy dorobek medalowy ma Milena Szecówka, zdobywając 2 złote medale i 2 srebrne. 

Łączny wynik medalowy bielskiej sekcji wśród juniorów jest nieco skromniejszy niż w poprzednich zawodach na śląsku, ale trzeba zaznaczyć, że nasi juniorzy w tym turnieju jechali nie tylko po "medale". Mamy tak ambitnych zawodników, że nie zadowalają się udziałem tylko w jednej konkurencji sportowej taekwon-do jak np. walka sportowa, ale chcą osiągać sukcesy we wszystkich konkurencjach taekwon-do. Juniorzy walczyli przedewszystkim o awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju w Nowej Rudzie i Kłobucku. Oczywiście czekamy jeszcze na ostateczne potwierdzenie awansu w poszczególnych grupach wiekowych i kategoriach, ale wstępnie już do Mistrzostw Kraju może przygotowywać się ekipa ośmiu juniorów młodszych i dwójka juniorów z Bielska-Białej.

Podsumowując! Wielkie gratulacje i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy na arenie krajowej dla wszystkich zawodników Klubu Sportowego Dragon.

Wyniki indywidualne do przeczytania w zakładce: Zawodnicy

KS Dragon reprezentowali:

Alicja Slian, Anna Grochowska, Kacper Bąk, Krzysztof Górecki, Laura Ochman, Laura Środowska, Maria Nitsch, Mateusz Slian, Milena Szecówka, Natasha Rattenburry, Nikola Bulanda i Paulina Węgrzyn.

Sędziowie:

Anna Wandzel, Paulina Wegrzyn i Tomasz Slian.

 

Fotorelacja z zawodów Anna Slian i Szymon Grochowski