Mistrzostwa Polski Juniorów.

Archiwum » 2016 » Mistrzostwa Polski Juniorów.

W dniach 20-21 maja w Kłobucku rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do ITF.

Na mistrzostwach wystartowali zawodnicy reprezentujący 39 klubów z całego kraju. Na matach mistrzostw nasz klub reprezentowali: Błachno Wiktoria, Lenczner Oliwia, Rozpondek Julita, Waluś Roksana, Bejm Patryk, Derda Kacper, Krzemiński Łukasz, Radecki Kamil i Starczewski Kamil. Nasi zawodnicy na Mistrzostwach w Kłobucku wywalczyli łącznie 7 medali. Dzięki temu nasz klub w klasyfikacji punktowej zajął 3 miejsce na 39 ekip startujących.

Największy sukces na swoim koncie po mistrzostwach może odnotować Łukasz Krzemiński, który został Mistrzem Polski w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich. Dobrze zaprezentowali się Oliwia Lenczner, Waluś Roksana, Patryk Bejm i Kamil Radecki, którzy wywalczyli brązowe medale i srebrne medale.

Wielkie brawa należą się naszym bielskim 'dragonkom', które po raz pierwszy debiutowały w grupie wiekowej juniorek! Więc; brązowy medal Roksany Waluś w walkach indywidualnych w kategorii - 45 kg oraz 7 miejsce Wiktori Błachno w walkach w kategorii - 55 kg, pozwalają optymistycznie patrzeć na 2017 rok pod kątem walki o tytuł Mistrzyni Polski.