Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Archiwum » 2015 » Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

W dniach 8-10 Maj 2015 w miejscowości Nowa Ruda-Słupiec zostały zorganizowane XXII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Na zawodach wzięło udział 243 zawodników z 43 Klubów z 14 województw.

Z Klubu Sportowego Dragon kwalifikacje na Mistrzostwa Polski wywalczyło aż 12 zawodników, którzy swoją wspaniałą postawą wywalczyli 3 miejsce dla Dragona w klasyfikacji medalowej oraz 4 miejce w klasyfikacji punktowej.

Naszą sekcję reprezentowało 4 zawodników. Ewa Gancarczyk, Martyna Biernacka, Roksana Waluś i Maciek Magnes. Wszyscy zawodnicy walczyli wspaniale a pojedynki były bardzo wyrównane i dające wiele emocji.

Wspaniale zaprezentowały się nasze dwie zawodniczki; Ewa Gancarczyk i Martyna Biernacka, które wywalczyły tytuł Mistrzyni Polski. Ewa Gancarczyk została Mistrzynią Polski w konkurencji układów formalnych stopni uczniowskich a Martyna Biernacka Mistrzynią Polski w konkurencji technik specjalnych. Martyna oprócz złotego medalu dodała jeszcze srebrny medal w konkurencji walk indywidualnych do - 55 kg oraz srebrny medal w konkurencji układów formalnych. Świetny wynik osiągnęły również w kategorii walk indywidualnych zdobywając VII miejsce w Kraju; Ewa Gancarczyk w walkach do - 50 kg i Roksana Waluś w kategorii - 42 kg. Bardzo dobrze zaprezentował się również nasz zawodnik Maciej Magnes, dla którego były to pierwsze zawody tej rangi i w kategorii - 52 kg musiał uznać jeszcze wyższość bardziej doświadczonych kolegów z innych klubów.

Martyna Bierncka została również Najlepszą Zawodniczką XXII Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych deklasując swoimi osiągnięciami medalowymi inne zawodniczki zdobywając 1 złoty medal i 2 srebrne medale.