Puchar Polski Seniorów i Juniorów Taekwon-do.

Archiwum » 2018 » Puchar Polski Seniorów i Juniorów Taekwon-do.

!!! W Pucharze Polski Juniorów Klub Sportowy Dragon zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej !!!

Puchar Polski Seniorów i Juniorów to jeden z najważniejszych Turniejów w Polsce. Blisko 300 zawodników, dwa dni rywalizacji sportowej na światowym poziomie, wiele pozytywnych emocji, ale też zacięte walki do ostatnich sekund, mnóstwo walk "może nie zawsze wygranych", ale godnych złotego medalu. 

Dla naszych seniorów z bielskiej sekcji dragona były to w większości albo pierwsze starty albo rozpoczęcie rywalizacji w stopniach mistrzowskich. Trudne losowania i pierwsze pojedynki z faworytami w danej konkurencji to dla debiutujących w Pucharze Polski Seniorów nie lada wyzwanie. Jednak zdobyte doświadczenie i wyciągnięcie wniosków po zawodach pozwoli naszym seniorom na kolejnym turnieju stoczyć bardziej wyrównane pojedynki. Cieszy ogromnie fakt, że mimo jeszcze krótkiego stażu treningowego jest ogromny progres umiejętności u każdego z naszych zawodników. 

W Pucharze Polski Juniorów poza Kacprem Bąkiem nasz Klub reprezentowali sami juniorzy młodsi. Wygranie więc klasyfikacji medalowej w tym Turnieju to spełnienie marzeń dla Trenerów Dragona. Zwłaszcza, że niebyliśmy najliczniejszą grupą juniorów na tych zawodach. Wiele klubów w swych szeregach ma kilku "kadrowiczów". Obecnie w KS Dragon do reprezentacji juniorek jest powołana na nadchodzące Mistrzostwa Europy tylko Karolina Dziura. Jednym słowem: pierwszy start Kacpra Bąka i Laury Ochman w Pucharze Polski z bardzo udanym debiutem, pierwsze pojedynki Alicji Slian i Laury Środowskiej w stopniach mistrzowskich w konkurencji układów formalnych a także walki indywidualne, gdzie o wyniku zdecydowały ostrzeżenia (- 1/3 punktu), oraz miła niespodzianka w postacji medalu Laury Środowskiej w konkurencji technik specjalnych to powód do dumy za taką postawę i walkę do końca, ale też wielki szacunek za pracę, którą włożyliście w przygotowania do zawodów.

 

Wyniki indywidualne:

Kacper Bąk - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych do -75 kg juniorów.

Laura Ochman - brązowy medal - w konkurencji walk indywidulanych do - 65 kg juniorek. 

Laura Środowska -  brązowy medal - w konkurencji walk indywidulanych do - 55 kg juniorek oraz - brązowy medal -

w konkurencji technik specjalnych juniorek.

 

Klub Sportowy Dragon reprezentowali:

Alicja Slian, Jakub Wieczorek, Kacper Bąk, Laura Ochman, Laura Środowska, Przemysław Kupczak, Rafał Adamiec, Tomasz Slian. 

Gratulacje!