Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do.

Archiwum » 2020 » Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do.

W miniony weekend (tj. 28.02-01.03) reprezentantki Klubu Sportowego Dragon, Alicja Slian i Laura Środowska rozpoczęły zawody Pucharu Polski w Nowej Rudzie od fantastycznych wygranych w formule walki aranżowanej seniorów jak i juniorów. Dziewczyny, także zasiliły konto klubu dwoma złotymi medalami Alicji oraz dwoma brązowymi Laury w układach formalnych seniorek i juniorek. Na domiar tego, Alicja zdobyła złoty medal w walkach do 45kg. Nie pokonana okazała się również Alicja Krzemińska, która stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii układów seniorek stopni uczniowskich, natomiast jako junior wywalczyła trzecie miejsce w tej samej kategorii. Karolina Dziura została najlepszą zawodniczką wśród seniorek poprzez zdobycie złotego medalu w kategorii technik specjalnych, w których po dogrywce przeskoczyła koleżankę z klubu Julkę Bulską - zwyciężczyni kategorii -50kg juniorek oraz wywalczyła złoty i brązowy medal w walkach do 60kg i 62kg. Identyczna sytuacja zaistniała w tej samej konkurencji juniorek. Kamil Radecki zajął trzecie miejsce w konkurencji układów seniorów I dan oraz brązowy medal w walce aranżowanej z Patrykiem Bejm. Z dwoma brązowymi medalami wraca Paulina Węgrzyn, w kategoriach walk do 56kg i układach I dan seniorek. Magda Tomalska sięgnęła po drugie miejsce w walkach +75kg seniorek, a jej siostra Ola po trzecie miejsce w kat.-68kg. Na wielkie brawa zasługuje jeden z naszych trenerów Zdzisław Synoradzki, który po ciężkim boju wywalczył brązowy medal w kat.+85kg. Mówiąc o najmłodszych, Martyna Bobrowska w swoim debiucie na Pucharze Polski została mistrzynią swojej kategorii -55kg stopni uczniowskich. Laura Ochman po świetnych pojedynkach zdobywa brązowy medal. Należy także wspomnieć o Marysi Bojarskiej, która zaciekle walczyła i skończyła zawody z wynikiem dwukrotnego trzeciego miejsca w walkach +65kg i technikach specjalnych. Szczęśliwe okazały się także te zawody dla Michała Karelusa, który również w debiucie wywalczył brązowy medal. Wisienką na torcie możemy nazwać młodego, a jakże walecznego Mateusza Slian, który uzupełnił nasz worek medali swoimi dwoma wygarnymi konkurencji walk juniorów do 50kg i układów formalnych I dan. To historyczny moment dla naszego klubu, po raz pierwszy stanęliśmy na podium jako najlepszy klub w klasyfikacji generalnej seniorów, na tak wysokiej rangi zawodach. Juniorzy także nas nie zawiedli, tutaj również pokazaliśmy, że nasz klub nie ma sobie równych w kraju. Nasza wspaniała Alicja Slian została najlepszą juniorką Pucharu Polski. Trenerzy Jacek Wąchała, Marcin Szecówka i Zdzisław Synoradzki są pełni dumy i zachwyceni występem swoich podopiecznych, także tych, którym nie udało się zdobyć medalu Pucharu Polski. Trenerzy wierzą, że ich zawodnicy zebrali ogromne doświadczenie podczas pojedynków z zawodnikami rangi krajowej jak i międzynarodowej.

Artykuł na PZTKD o zwycięstwie KS Dragon w klasyfikacji medalowej

Reportaż o Pucharze Polski w lokalnej telewizji

Artykuł w życiu Częstochowy o wynikach KS Dragon

Wyniki indywidualne zawodników bielskiej sekcji KS Dragon:

Puchar Polski Seniorów:

Paulina Węgrzyn - brązowy medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich I Dan, - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych w kategorii - 56 kg.

Alicja Slian - złoty medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich I Dan oraz - złoty medal - w konkurencji walki aranżowanej w składzie Slian-Środowska.

Laura Środowska - złoty medal - w konkurencji walki aranżowanej w składzie Slian-Środowska oraz - brązowy medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich I Dan.

Natasha Rattenbury - 5 miejsce - w konkurencji układów uczniowskich 5-1 kup oraz - 9 miejsce - w konkurencji walk indywidyualnych - 50 kg.

Jakub Wieczorek - 7 miejsce - w konkurencji walk indywidualnych w kategorii - 70 kg.

Krzysztof Górecki - 7 miejsce - w konkurencji walk indywidualnych w kategorii - 70 kg.

Puchar Polski Juniorów:

Alicja Slian - złoty medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich I Dan, - złoty medal - w konkurencji walk indywidualnych w kategorii - 45 kg oraz - złoty medal - w konkurencji walki aranżowanej w składzie Slian-Środowska. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju - 2 złote medale.

Laura Ochman - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych w kategorii - 65 kg.

Michał Karelus - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych w kategorii - 75 kg.

Mateusz Slian - złoty medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowskich oraz - złoty medal - w konkurencji walk indywidualnych w kategorii - 50 kg. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju - 2 złote medale.

Aleksander Stopka - 9 miejsce - w konkurencji walk indywidualnych w kategorii - 62 kg.

Wielkie Gratulacje! Pierwsza impreza sportowa Taekwon-do w tym roku i bardzo udane występy doświadczonych jak i debiutujących zawodników!