Puchar Świata - Brighton, 4-7 Październik 2012

Archiwum » 2012 » Puchar Świata - Brighton, 4-7 Październik 2012

W dniach od 4 do 7 października 2012 w Brighton w Anglii odbył się Puchar Świata – największy tegoroczny turniej w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 1648 zawodników reprezentujących łącznie 44 państwa i 143 kluby. Dla Reprezentantów KLUBU SPORTOWEGO DRAGON był to poważny sprawdzian, ponieważ prawie wszyscy z 15 zawodników uczestniczyło pierwszy raz w zawodach tak wysokiej rangi.

Wielką niespodziankę podopieczni Jacka Wąchały sprawili swojemu trenerowi, bowiem w rankingu klasyfikacji klubów zajęli pierwsze miejsce na podium(na 143 kluby). Klub Dragon reprezentowało 7 kobiet i 8 mężczyzn w czarnych i kolorowych pasach, różnych kategoriach wiekowych, oraz różnych konkurencjach. Biorąc pod uwagę liczbę i obsadę kategorii można śmiało powiedzieć, że o medale nie było łatwo. W każdej kategorii przewijały się nazwiska najlepszych zawodników na świecie. Jednak trzeba pamiętać, że do nich zaliczają się także nasi Reprezentanci, na których liczyliśmy.

Trener Jacek Wąchała jest potrójnie zadowolony: z pierwszego miejsca na pudle, świetnych występów dragonów oraz zdobycia przez Anie Kołodziejską tytułu najlepszej zawodniczki zawodów w kategorii 18-35 lat.

Na duże brawa zasłużył najmłodszy z reprezentantów Dragona czternastoletni Patryk Bejm. Wywalczył tytuł Wicemistrza Świata pokonując w walce reprezentantów: Szwecji, Irlandii, Argentyny. Uległ jedynie swojemu koledze z kadry Polski Dawidowi.

Przedstawiamy wyniki medalowe wszystkich zawodników Dragona:

ZŁOTO: Anna Kołodziejska w walce i technikach specjalnych (front kick), Paweł Chmielarski -techniki specjalne (front kick), Małgorzata Bejm -techniki specjalne(front kick), Juniorzy w składzie: Chmielarski Paweł, Hajduk Michał, Kosterka Eryk, Turski Szymon, Wala Artur w drużynowych układach kolorowych pasów

SREBRO: Sara Dudka-układy Patryk Bejm-walki, Małgorzata Bejm-techniki specjalne(side kick), Juniorzy w składzie: Chmielarski Paweł, Hajduk Michał, Kosterka Eryk, Turski Szymon, Wala Artur w drużynowych walkach Juniorki w składzie: Dudka Sara, Romanowska Joanna, Szczepanek Karina w drużynowych walkach

BRĄZ: Bejm Tomasz -walki, Chmielarski Paweł -walki, Romanowska Joanna-walki, Szczepanek Karina-układy i walki, Patryk Bejm-skoki(front kick), Seniorki w składzie: Kołodziejska Anna, Szpak Paulina, Wandzel Anna w drużynowych walkach kolorywych pasów, Seniorzy w składzie Wąchała Jacek, Bejm Tomasz, Szczepaniuk Tomasz, Jaskuła Sławomir w drużynowych układach

Jest to dobry prognostyk na mający się odbyć PUCHAR EUROPY w BUŁGARII w marcu 2013 r. Życzymy Klubowi Sportowemu Dragon dalszych sukcesów oraz samych złotych medali.

Szczegółowe wyniki Pucharu świata w Brighton zawodników z sekcji bielskiej:

Artur Wala:

-II miejsce - w konkurencji walk drużynowych stopni uczniowskich.
-I miejsce - w konkurencji układów drużynowych.

Sara Dutka:
-II miejsce - w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowskich
W tej konkurencji były 53 osoby. Sara w finale uległa zawodniczce z Norwegii Vo Linn.
-II miejsce - w konkurencji walk drużynowych.
Joanna Romanowska:
-III miejsce - w konkurencji walk indywidualnych do 55 kg
W walce o złoty medal-wejście do finału Asia przegrała z zawodniczką z Irlandii Campion Kennedy - ta zawodniczka wygrała tą kategorię wagową.