XIII Międzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup i VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych i Weteranów.

Wydarzenia » XIII Międzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup i VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych i Weteranów.

XIII Międzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup i VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych i Weteranów. 🥇🏆💪😎

To były wyjątkowe zawody - nie tylko dlatego, że nasz Klub reprezentowała rekordowa liczba 48 zawodników, ale również dlatego, że reprezentujący nas klubowicze dostarczyli nam niebywałych wrażeń i emocji. Najbardziej doświadczone zawodniczki - jak nasze kadrowiczki - stanęły na wysokości zadania: Alicja Slian - 2 złote medale, Laura Środowska - 1 złoty i 1 brązowy medal, Paulina Węgrzyn - 1 złoty i 1 srebrny medal. Ich występy były prawdziwą ozdobą zawodów. A i debiutanci nie rzadko okazywali się "czarnym koniem" turnieju. W tym miejscu na szczególne wyróżnienie zasługują Weronika Andruszkiewicz - 2 złote medale oraz Michał Karelus - 1 złoty medal, których występy wzbudziły chyba najwięcej emocji. Nie mniej ekscytujący przebieg miały walki w kategorii -54 kg, w których nasz klub reprezentował nasz najbardziej doświadczony kadet - Mateusza Sliana. Już w pierwszej walce Mateusz zmierzył się z bardzo dobrym zawodnikiem z Ukrainy. Po bardzo wyrównanej dogrywce Mateusz musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy, zresztą jak się okazało późniejszego zwycięzcy tej kategorii. Natomiast w konkurencji układów mistrzowskich Mateusz w bardzo dobrym stylu sięgnął po upragnione złoto deklasując konkurentów. Bardzo dobry występ zanotowali również - zdobywający dopiero międzynarodowe doświadczenie - Natasha Rattenbury oraz Aleksander Stopka. Oboje odpadli dopiero przed strefą medalową. Blisko walk finałowych byli również nasi zawodnicy z większym doświadczeniem startowym jak Laura Ochman, Karolina Kania czy Jakub Wieczorek. Warto wspomnieć, że szczególną rolę zawody te pełniły dla Laury Ochman, Kacpra Bąka i Krzysztofa Góreckiego - walczyli oni nie tylko o medale, ale również ich występ był próbą generalną przed zbliżającym się egzaminem na pas mistrzowski.

Międzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup to przede wszystkim niezwykle ważna impreza dla najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodników - czyli seniorów po 37 roku życia. W ramach tego turnieju zostały bowiem rozegrane VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych i Weteranów. Jak co roku naszych oczekiwań nie zawiedli nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy zdobywający dosłownie "worek medali". W kategorii układów mistrzowskich złote medale wywalczyli Anna Wandzel i Tomasz Slian a w kategorii walk indywidualnych Anna Wandzel dołożyła kolejne złoto zdobywając tym samym tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw. Pojedynki toczone w tej kategorii wiekowej zawsze zapewniają wiele emocji i gromadzą dużą liczbę kibiców a młodsi zawodnicy z pewnością mogą się uczyć determinacji i wytrwałości jaką prezentują starsi koledzy.

Łącznie Dragoni zdobyli 31 medali z czego aż 15 z najcenniejszego kruszcu - wyprzedzając tym samym Klub z Białorusi Sports Club KASKAD z Białorusi (30 medali) oraz Reprezentację Rosji (22 medali). Warto podkreślić, że w zawodach wzięły udział 62 kluby reprezentujące zawodników z 10 państw. Łącznie w zawodach wzięło udział 859 zawodników. Wszystkim startującym składamy serdeczne gratulacje. Wierzymy, że dobry start pozostanie nie tylko miłym wspomnieniem, ale przede wszystkim stanie się motywacją w dążeniu do sportowych marzeń.🥳

  

Klasyfikacja medalowa klubów i konkurencji:

- II miejsce zajmuje KS Dragon w klasyfikacji medalowej juniorów,
- III miejsce zajmuje KS Dragon w klasyfikacji medalowej kadetów,
- III miejsce zajmuje KS Dragon w łącznej klasyfikacji medalowej na 54 kluby startujące na turnieju Masters Mazovia Cup.

 

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju wywalczyły:


- Wandzel Anna - 2 złote medale w grupie wiekowej senior starszy.
- Andruszkiewicz Weronika - 2 złote medale w grupie wiekowej kadetów.

 

 

Na podium stawali: 

 

SENIORZY STARSI:

Wandzel Anna złoty medal - w konkurencji układów mistrzowskich I Dan oraz - złoty medal - w konkurencji walk indywidualnych 5 Gup - VI Dan do - 68 kg.

Tomasz Slian złoty medal - w konkurencji układów mistrzowskich I Dan.

 

SENIORZY:

Węgrzyn Paulina złoty medal - w konkurencji układów mistrzowskich I Dan oraz - srebrny medal - w konkurencji walk indywidualnych I-VI Dan do - 56 kg.

Kania Karolina - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych 6-2 Gup do - 65 kg.

Wieczorek Jakub - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych 5-1 Gup do - 70 kg.

 

JUNIORZY:

Slian Alicja złoty medal - w konkurencji układów mistrzowskich 1 Gup - III Dan oraz - złoty medal - w konkurencji walk indywidualnych 1 Gup-III Dan do - 45 kg.

Środowska Laura - złoty medal - w konkurencji walk indywidualnych 1 Gup - III Dan do - 65 kg oraz - brązowy medal - w konkurencji układów mistrzowskich 1 Gup - III Dan.

Ochman Laura - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych 1 Gup - III Dan do - 65 kg.

 

KADECI:

Andruszkiewicz Weronika złoty medal - w konkurencji układów uczniowskich 9 Gup - 7 Gup oraz - złoty medal - w konkurencji walk indywidualnych 9 Gup-6 Gup do - 48 kg.

Slian Mateusz  złoty medal - w konkurencji układów 1 Gup - I Dan.

Karelus Michał - złoty medal - w konkurencji walk indywidualnych 9 Gup - 6 Gup do + 60 kg.

 

Galeria zdjęć:

Podsumowanie

VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

MMC 2019 - dzień drugi

MMC 2019 - dzień pierwszy

 

Bielską sekcję dragona reprezentowali:

Wandzel Anna, Kania Karolina, Węgrzyn Paulina, Slian Alicja, Środowska Laura, Ochman Laura, Rattenbury Natasha, Andruszkiewicz Weronika, Slian Tomasz, Wieczorek Jakub, Bąk Kacper, Górecki Krzysztof, Stopka Aleksander, Karelus Michał i Slian Mateusz.