Zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata Taekwon-do.

Wydarzenia » Zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata Taekwon-do.

 

Od niedzieli 14 kwietnia w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania Reprezentacji Polski do udziału w Mistrzostwach Świata Taekwon-do ITF.

 

 W zgrupowaniu wzięły udział powołane na mistrzostwa zawodniczki KS Dragon: Alicja Slian, Karolina Dziura, Laura Środowska, Maria Bojarska i Paulina Węgrzyn. Ze względu na wszechstronność naszych zawodniczek (biorą udział we wszystkich konkurencjach Taekwon-do) zgrupowanie na pewno nie należało do najlżejszych, ale też stawka i ranga nadchodzących zawodów jest ogromna.

Nasze zawodniczki będą rywalizowały o "Tytuł Mistrzyni Świata" w następujących konkurencjach:

Alicja Slian - układy mistrzowskie I Dan, walki w kategorii -45 kg, walka aranżowana, układy drużynowe;

Karolina Dziura - walki w kategorii do - 60 kg, indywidualne i drużynowe techniki specjalne;

Maria Bojarska - walki w kategorii pow. 65 kg, indywidualne i drużynowe techniki specjalne;

Laura Środowska - walki w kategorii -55 kg, walka aranżowana, układy drużynowe; 

Paulina Węgrzyn - układy mistrzowskie I Dan, walki w kategorii -55 kg, testy siły indywidualne i drużynowe, układy drużynowe.

(po dobrych występach w konkurencjach indywidualnych trenerzy reprezentacji: Jarosław Suska i Jacek Łuniewski podadzą skład do walk drużynowych; trzymamy więc kciuki aby trzon drużyny stanowiły zawodniczki dragona)
 

Zachęcamy więc do kibicowania naszym zawodniczkom jak i całej reprezentacji. Szans medalowych jest sporo, ale trzeba pamiętać, że w tych zawodach biorą udział "najlepsi z najlepszych". Każdy kraj wystawił po wewnętrznych eliminacjach najmocniejszych zawodników w konkurencjach indywidualnych co przełoży się również na siłę drużyn.

Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 22-28 kwietnia w niemieckim Inzell. Do rywalizacji przystąpi 1234 zawodników, reprezentujących 64 państwa. Asystować im będzie 375 trenerów, a nad sprawnym przebiegiem czuwać będzie 120 sędziów. Są to największe Mistrzostwa w historii ITF-u!. Na rekordowe liczby wkład ma polska reprezentacja: 61 zawodników i zawodniczek, 4 trenerów i 3 sędziów.

Trzymamy kciuki za występ naszych kadrowiczek!