XXV Mistrzostwa Polski Taekwon-do Juniorów Młodszych.

Wydarzenia » XXV Mistrzostwa Polski Taekwon-do Juniorów Młodszych.

XXV Mistrzostwa Polski Taekwon-do Juniorów Młodszych zakończone. Były to mistrzostwa, które na długo zapiszą się w pamięci zawodników Dragona jak i konkurencji. Wynik medalowy i punktowy osiągnięty przez Klub Sportowy Dragon uplasował nas bezapelacyjnie na pierwszym miejscu.

Każdy z naszych zawodników prezentował bardzo wysoką formę na tych zawodach. Klub reprezentowali zawodnicy zarówno z dużym doświadczeniem startowym jak i debiutanci, którzy w przyszłości napewno godnie zastąpią zawodników wychodzących z grupy wiekowej juniora młodszego do kategori juniora.

Na ogromne wyróżnienie zasługują zawodnicy bielskiej sekcji Dragona:

Alicja Slian - wywalczyła dwa tytuły mistrzyni polski oraz tytuł najlepszej zawodniczki XXVII Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych;

Laura Środowska - obroniła trzeci raz z rzędu tytuł mistrzyni polski w kategorii walk do -55 kg oraz wywalczyła dwa brązowe medale w konkurencjach: układów formalnych i technik specjalnych;

Krzysztof Górecki - po raz drugi został brązowym medalistą w konkurencji walk indywidualnych do -70 kg;

Natasha Rattenbury - tuż za podium czyli 5 miejsce w konkurencji układów indywidualnych oraz 7 miejsce w konkurencji walk indywidualnych do -46 kg;

Anna Grochowska - wysokie 6 miejsce w konkurencji technik specjalnych;

Laura Ochman - wysokie 7 miejsce w kategori walk indywidualnych do -60 kg oraz 9 miejsce w konkurencji układów stopni uczniowskich;

Maria Nitsch i Nikola Bulanda - udany debiut w konkurencji walki i układów formalnych.

Podsumowując!

Ogromne gratulacje za wspaniałą postawę na zawodach, historyczny wynik, jak i ciężką pracę na treningach w całym sezonie.

 

Medaliści KS Dragon

Alicja Slian 

Mistrzyni Polski w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich

Mistrzyni Polski w konkurencji walk indywidualnych do -42 kg

Tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych

Laura Środowska

Mistrzyni Polski w konkurencji walk indywidualnych do -55 kg

II Wicemistrzyni Polski w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich

II Wicemistrzyni Polski w konkurencji indywidualnych technik specjalnych

Karolina Dziura

Mistrzyni Polski w konkurencji walk indywidualnych do -60 kg

Mistrzyni Polski w konkurencji indywidualnych technik specjalnych

Julia Bulska

Mistrzyni Polski w konkurencji walk indywidualnych do -50 kg

Wicemistrzyni Polski w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich

II Wicemistrzyni Polski w konkurencji indywidualnych technik specjalnych

Maria Bojarska

Wicemistrzyni Polski w konkurencji indywidualnych technik specjalnych

Wicemistrzyni Polski w konkurencji walk indywidualnych pow. 60 kg

Jakub Derejczyk

Wicemistrz Polski w konkurencji technik specjalnych

Rozpondek Agata

Wicemistrzyni Polski w konkurencji walk indywidualnych do -50 kg

 Krzysztof Górecki

II Wicemistrz Polski w konkurencji walk indywidualnych do -70 kg

 

Statystyka medalowa:

I miejsce: Klub Sportowy Dragon Janów - 6 złotych medali, 5 srebrnych i 4 brązowe

II miejsce: Miński Klub Sportowy Taekwon-do Mińsk Mazowiecki - 2 złote medale, 2 srebrne i 4 brązowe

III miejsce: Miejski Klub Sportowy Lewart AGS Lubartów - 2 złote medale, 2 srebrne i 4 brązowe

Statystyka punktowa:

I miejsce: Klub Sportowy Dragon Janów- 145 punktów

II miejsce: Miejski Klub Sportowy Lewart AGS Lubartów - 78 punktów

III miejsce: Taewo Klub Wschodnich Sportów Walki w Warszawie - 68 punktów

 

Zdjęcia Szymon Grochowski i Tomasz Slian