Grand Prix Polski Juniorów i Seniorów.

Archiwum » 2018 » Grand Prix Polski Juniorów i Seniorów.

 

Co to był za weekend! Radość, Emocje, Kontuzje, Oczekiwania, Nadzieja, Spełnienie marzeń, .... nooo, ale może w kilku słowach po koleji, co działo się na Turnieju Grand Prix organizowanym przez Klub Sportowy Sparta Głubczyce:

- Piątek:

 - przyjazd i waga; mimo "głodówki", chwiania się na wadze i wciąganiu brzucha u niektórych zawodników - Jest! Wszyscy się mieszczą w limitach wagowych. Już jutro walki o awans na Mistrzostwa Polski Seniorów i miejsce w reprezentacji kraju.

- Sobota:

 - porządna rozgrzewka, obserwacja konkurencji, start i ... mamy pierwszego złotego medalistę w układach mistrzowskich w grupie wiekowej senior starszy oraz brąz w technikach specjalnych okupiony niestety kontuzją i bólem, ale już wiemy, że będzie dobrze. Doskonały przykład dla młodszych i wzór do naśladowania!

- następnie nasza jedyna juniorka startująca w konkurencji seniorek sięga po trzecie miejsce w układach; świetny debiut i duże oczekiwania na przyszłość.

- po konkurencji układów odbyły się walki indywidualne naszych seniorów, gdzie w większości przypadków odpadaliśmy dopiero w pojedynkach o brązowy medal. Pomimo krótkiego stażu umiejętności rosną! 

- późne popołudnie - radość przyniósł nam długo oczekiwany brązowy medal naszego najbardziej doświadczonego seniora w konkurencji walki wywalczony w repasażach; dawno nie widzieliśmy tak dobrego pojedynku i to z faworytem!

Niedziela:

- juniorki rozpoczynają rywalizację w konkurencji układów formalnych; zdobywamy dwa brązowe medale! Cieszymy się, ale brakło tak niewiele do wygrania tych konkurencji, że czujemy pewien niedosyt. Dziewczyny nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, to tylko jedna z wielu bitew a wojnę wygrają napewno.

- zaczynamy konkrencję walk indywidualnych juniorek;

- pierwsza z naszych zawodniczek wygrywa pojedynki ze znacznie bardziej utytułowanymi przeciwniczkami i czeka na finał, z kim? Niedługo się okaże!

- druga z naszych juniorek w tej samej kategorii wagowej czeka na pojedynek o "wszystko"! Zacięta walka, emocje sięgają zenitu i wygrywa! Kolejne wygrane walki i dochodzi do finału.

- mamy klubowy finał!

- na sąsiedniej macie, w wyższej kategori wagowej do finału dochodzi kolejna nasza zawodniczka. Tym razem srebro, ale pierwsze na tak dużym turnieju i wywalczone w dobrym stylu!

- końcówka turnieju Grand Prix dla juniorek; została do rozegrania ostatnia najniższa kategoria wagowa, jednak emocje tak ciężkie jak kategoria "open". Naszczęście jakość pojedynku repasażowego zagwarantował naszej zawodniczce brązowy medal i coś znacznie bardziej cennego!

- sportowa niedziela dobiega końca, czekamy jeszcze na podsumowanie klasyfikacji medalowej juniorów. Doczekaliśmy się wspaniałych wieści! Klub Sportowy Dragon wygrywa klasyfikację medalową juniorów i pokonujemy inne bardzo dobre i utytułowane kluby.

- na zakończenie turnieju, informacja roku! Dwie nasze juniorki z bielskiej sekcji KS Dragon zostały powołane na Mistrzostwa Europy na Słoweni! 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Duma nas rozpiera! 

 

 

Wyniki:

Seniorzy Starsi:

Tomasz Slian - złoty medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich I - VI Dan oraz - brązowy medal - w konkurencji technik specjalnych.

Seniorzy:

Paulina Węgrzyn - brązowy medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowskich Kup.

Jakub Giżycki - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych do - 78 kg.   

Juniorzy:

Alicja Slian - brązowy medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni mistrzowskich I Dan oraz - brązowy medal - w konkurencji walk indywidualnych do - 45 kg.

Laura Ochman - srebrny medal - w konkurencji walk indywidualnych do - 60 kg stopni uczniowskich 6-2 Kup.

Laura Środowska - złoty medal - w konkurencji walk indywidualnych do - 55 kg stopni 1 Kup-Dan.

Paulina Węgrzyn - srebrny medal - w konkurencji walk indywidualnych do - 55 kg stopni 1 Kup-Dan oraz - brązowy medal - w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowskich 6-2 Kup.

 

Klub Sportowy Dragon reprezentowali:

Alicja Slian, Jakub Giżycki, Jakub Wieczorek, Laura Ochman, Laura Środowska, Paulina Węgrzyn, Przemysław Kupczak, Rafał Adamiec, Tomasz Slian.