Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów.

Archiwum » 2015 » Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów.

W miniony weekend kilkunastu zawodników Klubu Sportowego Dragon wystąpiło w drugim największym ogólnopolskim Turnieju Grand Prix Taekwon-do walcząc o  medale, awans na mistrzostwa polski i miejsce w kadrze polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Zawodnicy naszego Klubu zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając medale w każdej grupie wiekowej i w różnych konkurencjach.
W sobotę zostały m.in. rozegrane Grand Prix Seniorów Starszych w Taekwon-do, gdzie najlepszym zawodnikiem został Synoradzki Zdzisław zdobywając złoty  medal w konkurencji walk indywidualnych powyżej 85 kg i brązowy medal w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich. Również bardzo dobry występ zaliczył Bejm Tomasz, który wywalczył brązowy medal w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich oraz brązowy medal w konkurencji walk indywidualnyuch powyżej 85 kg a także brązowy medal w konkurencji technik specjalnych. I ta wspaniała postawa naszych klubowych zawodników przyczyniła się do zajęcia w klasyfikacji generalnej klubów pierwszego miejsca.
W tym samym dniu również do rywalizacji przystąpili inni zawodnicy Dragona startujący w Grand Prix Seniorów. Złoto wśród seniorek wywalczyła Paula Piotrowska w konkurencji walk indywidualnych do - 50 kg i tym samym potwierdziła swój awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się we włoskim Jesolo w maju 2015 r. Na ogromne uznanie zasługuje Anna Wandzel, która zdobyła srebrny medal w konkurencji walk powyżej 75 kg i tym samym wywalczyła awans na Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się jesienią tego roku. Kolejni medaliści naszego klubu to Kamil Badura, który zajął trzecie miejsce w konkurencji układów mistrzowskich I Dan oraz Turski Szymon zdobywając złoty medal w konkurencji układów indywidualnych stopni uczniowkich oraz brązowy medal w konkurencji walk indywidualnych do -78 kg. Te osiągnięcia medalowe naszych zawodniczek i zawodników dały nam szóste miejsce w klasyfikacji generalnej na 28 Klubów z całego kraju.
Natomiast w niedzielę wystartowali w Grand Prix nasi juniorzy, którzy fantastyczną postawą potwierdzili naszą dominację w tej grupie wiekowej w Polsce, zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Największe laury w Grand Prix Juniorów zdobyli:
Ewa Gancarczyk - złoty medal w konkurencji układów formalnych stopni uczniowskich
Krzysztof Wąchała - złoty medal w konkurencji walk indywidualnych do - 50 kg
Martyna Biernacka - srebrny medal w konkurencji technik specjalnych
Patryk Bejm - srebrny medal w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich II Dan
Szymon Turski - srebrny medal w konkurencji układów forlmalnych stopni uczniowskich
Klaudia Pala - brązowy medal w konkurencji walk indywidualnych do - 50 kg
Kamil Starczewski - brązowy medal w konkurencji układów forlmalnych stopni uczniowskich

Gratulacje za walkę również należą się pozostałym dragonom walczącym w Turnieju: Juli Walickiej, Marlenie Lech, Pauli Starczewskiej, Nikoli Kaweckiej, Oliwi Lenczner oraz Łukaszowi Krzemińskiemu, Michałowi Hajduk, Kamilowi Radeckiemu, Kacprowi Derda i Kubie Wieczorek.

Zawody napewno można zaliczyć do udanych, zarówno pod względem organizacji oraz bardzo wysokiego poziomu zawodników. Niewątpliwie zawody Grand Prix są  dobrym sprawdzianem umiejętności naszych "smoków" przed zblizającymi się Najważniejszymi Zawodami roku 2015.